סמ"ר ליאור רוטשילד ז"ל
תמונות חברים

ליאור היה החבר הכי טוב בעולם של כל אחד ואחת מהחברים והחברות שלו. הוא היה חבר שהדאגה לחבריו היתה מעל ומעבר, חבר שהאנושיות וטוב הלב בלטו בו מעל הכל. יאיר חברו הטוב ביטא את החברות עימו במילים אלו:
“אני רוצה שתדע שנגעת בי והשפעת עלי גרמת לי להיות בן אדם טוב יותר, בן אדם כמוך שחושב על הזולת ולא יכול לפגוע באף אחד”.

ליאור היה חבר בעת שמחה ובעת צרה. דורי חברו הטוב סיפר שכאשר נתקע עם אופנועו בדרך בין עירונית ליאור הזעיק את דודו שהיה בעל רכב מסחרי ע”מ לחלצו עם האופנוע.

לליאור היו חברים טובים מהגן ועד יומו האחרון: ארז, ניר, נגה, ענבר, עדי ויפעת ולא בכדי.

לליאור היה שקט נפשי שהשרה על חבריו וחברותיו בטחון ורוגע. אמא של ענבר סיפרה שאמרה לבתה “את תסעי לטיול רק במכונית עם ליאור”.

ליאור באחת השיחות עם חברתו הדר בהקשר לחבריו ארז וניר התבטא במילים אלו: “הדר, חבל על ההסברים, את לעולם לא תביני מהם החברים האלה בשבילי”.

תומר חברו הטוב ביטא בשיר שהלחין את הקרבה שלו לליאור: “ברגע ארור אחד חרב עולמי , הודיעו לי שנהרג החבר אבל בשבילי היית הרבה יותר”.

חבריו במסלול הצבאי סיפרו שליאור היה חייל שלא יודע קושי והתבכיינות מהם, מעולם לא קיטר, חיל אמיץ ונחוש שלא פחד משום דבר. עד כדי כך אמיץ היה שהם כינו אותו בשם “חשי” מלשון נחש שם שכ”כ לא אהב.

מפקדו סלע מהצבא סיפר עליו שעל אף שמונה למפקד הוא התעקש לעזור לחבריו בעבודות השוטפות, האהבה לחיילים היתה אצלו במקום הראשון.

חבריו מהתיכון היטבו לתארו באלו המילים: “הוא היה למעשה הלב, הוא לא היה מנהיג מוצהר או ליצן גדול אבל הוא היה הלב, הוא היה הבחור הטוב הזה שתמיד ידעת שאם הוא אתך אז יהיה בסדר. תמיד ידעת שהוא ייעץ שהוא יגיד את הדבר הנכון”.

בתיכון ליאור הרבה לעזור לחבריו במקצועות הריאליים בהם הצטיין, לפני הגיוס הוא נסע עם חבריו למחזור לשבוע נופש ביוון .

במהלך עשרים שנותיו הוא הצליח להטביע חותמו על חבריו וחברותיו. ליאור השאיר לחבריו זכרונות נפלאים שמגבירים את תחושת האובדן והכאב.

ליאור רוטשילד זל

סמ"ר ליאור רוטשילד ז"ל
1982 - 2002